دوربین مدار بسته اکتی

دوربین های Hemespheric

حالا می توان محوطه لابی و یا فروشگاه ی به عرض ۵۰ متر را بطور کامل تنها به کمک یک دوربین و یک لنز خاص پوشش تصویری داد.
زاویه دید وسیع این سری از  دوربین های تحت شبکه(IP)، همه زاویه ها را پوشش می دهد و کیفیت بالای تصاویر ضبط شده تضمین کننده ثبت همه جزییات خواهد بود.
دوربین های  KCM-3911 و KCM-7911  از سری دوربین های IP ( تحت شبکه) کمپانی ACTi  که به ترتیب برای مصارف داخلی و فضای آزاد طراحی شده اند با رزولوشن ۴MP  و زاویه دید ۳۶۰  درجه در حالت نصب بر روی سقف و ۱۸۰ درجه در حالت نصب بر روی دیوار با جایگزین شدن به جای چندین دوربین، می توانند تعداد نهایی دوربین های به کار رفته در پروژه را بطور چشم گیری کاهش دهند. این دوربین های می توانند در یک محیط مناسب به تنهایی جایگزین ۵ تا ۶ دوربین شوند.
محیط هایی همچون فروشگاه ها، لابی ها، ایستگاه های مترو، پمپ های بنزین و گاز، بانک ها و … از جمله محیط ها هستند که دارای شرایط پیچیده می باشند. معمولا در یک طرف این محیط ها پنجره ای برای ورود نور و یا منبع نوری پرتوان قرار دارد و در طرف دیگر احتمالا نقاطی با سطح نوری پایین وجود خواهد داشت. اگر اختلاف نور در طول روز و شب را نیز به آن اضافه کنیم، اختلاف سطح نور که امکان دارد در محیط وجود داشته باشد، شرایط پیچیده ای را برای دوربینی با یک لنز که قرار است در این محیط تصویری شفاف و گویا از همه جهت ها تهیه کند، بوجود می آورد. شرکت اکتی با بکار گرفتن تکنولوژی Super Dynamic Range  و ۲D-3D DNR  در دوربین های KCM-3911   و  KCM-7911  توانایی کار کردن ۲۴ ساعته و پوشش ۳۶۰ درجه ای در چنین محیط های پیجیده نوری را به این دوربین ها بخشیده است.
اگر در تصاویر ضبط شده توسط این سری از دوربین ها تصویر مکانی وجود داشته باشد که دسترسی به آن نیازمند سطح بالاتری از اجازه دسترسی باشد، چه می توان کرد؟ بسیار ساده با استفاده از قابلیت تبدیل تصاویر ضبط شده به ۶ ناحیه، می توان تصاویر هر یک از این ناحیه ها  را به طور مجزا به VMS  ارسال نمود و برای هر یک از آنها سطح دسترسی های مجزا تعریف کرد.
همانند دوربین های PTZ ، می توان با   استفاده از قابلیت ePTZ  که در این دوربین ها گنجانده شده است، در جهت های مختلف گردش نمود، ولی به دلیل نبود قوای محرکه مکانیکی در این دوربین ها زمان چرخش در آن ها ۰ خواهد بود، بنابراین دیگر چیزی در طول گردش دوربین از دید این دوربین پنهان نخواهد ماند.

ویژگی های بارز این دوربین ها

  • ثبت تصاویر با زاویه دید ۱۸۰ درجه در حالت نصب بر روی دیوار
  • ثبت تصاویر با زاویه دید ۳۶۰ درجه در حالت نصب بر روی سقف
  • ثبت تصاویر پانوراما، قابلیت ePTZ ، حالت تقسیم تصویر به ۶ ناحیه مجزا
  • رزولوشن ۴MP ، ثبت تصاویر بصورت Full HD  وHD
  • بهره گیری از Super Dynamic Range  و ۲D-3D DNR  برای خلق تصاویری واضح
  • مدیریت پیشرفته وقایع با استفاده از قابلیت تشخیص حرکت و DI/DO  و ذخیره سازی محلی