ویلای هوشمندویلای هوشمند

 

در زندگی شلوغ و پر دغدغه امروزی شهرها، افراد به دنبال مکان هایی هستند که بتوانند در کنار خانواده به تفریح بپردازند و برای مدتی از فضای شهری دور باشند. از این رو گرایش به خرید ویلا بیشتر شده است.

یکی از مشکلاتی که همیشه صاحبان ویلا با آن مواجه هستند، فاصله زیاد بین محل زندگی و ویلا می‌باشد. این فاصله باعث  بروز مشکلاتی می‌شود که آسایش کاربران را بر هم می زند و باعث بروز دل مشغولی نا خوشایند می شود. در ادامه برخی از این مشکلات بیان‌شده است:

 

۱٫ سلامت درختان و باغچه

معمولا به دلیل فاصله بین محل سکونت و ویلا، صاحبان ویلا یا به باغچه و درختان خود توجه نمی‌کنند ( که این امر باعث از بین رفتن آن‌ها و از بین رفتن زیبایی ویلا می‌شود ) و یا معمولا با استخدام فرد و افرادی با هزینه ماهیانه باغچه خود را زیبا و زنده نگاه می‌دارند ( که این امر باعث تحمیل هزینه های زیاد می شود ).

 

 

۲٫ سفر در فصل سرما

یکی از مشکلات ویلا دارانی که ویلای آن‌ها در مناطق سردسیری واقع‌شده است، دمای هوای ویلا هنگام ورود می‌باشد. با توجه به فضای وسیع ویلاها، اغلب بین یک تا دو روز زمان می‌برد تا دما در ویلای شما به حد مطلوب برسد و مناسب برای استفاده شود. که با توجه به مدت محدود امکان حضور در ویلا ( معمولا آخر هفته ها )، در این مدت افراد از جاذبه های ویلا و طبیعت لذت نمی برند و از این ‌رو از سفر به ویلاها در فصل سرما منصرف می شوند.

 

امکانات و ویژگی های هوشمندسازی ساختمان

۳٫ سفر در فصل گرما

یکی از مشکلات ویلا دارانی که ویلای آن‌ها در مناطق گرمسیری واقع ‌شده است. دمای هوای خانه هنگام ورود به خانه می‌باشد. این افراد معمولا بعد ورود به خانه باید ساعاتی منتظر بمانند تا دمای هوای ویلای آن‌ها به حد مطلوب برسد.

 

 

۴٫ نگرانی از سرقت

یکی از مشکلات مهم در مورد ویلاها، دور بودن از محل زندگی می باشد. این دوری در حالی است که تاسیسات و تجهیزات گران قیمت و خاص موجود در ویلا، باعث نگرانی صاحبان ویلاها از به سرقت رفتن آنها می شود. در نتیجه صاحبان ویلاها مجبور به استخدام نیروی کار برای تامین امنیت می شوند. عدم وجود نیروی های محلی، مورد اعتماد نبودن افراد، هزینه های بالای تامین نیروی دائم و… یکی از مشکلات تامین امنیت ویلاها توسط استخدام نیرو برای تامین امنیت می باشد.

 

 

 

 

۵٫ ترکیدن لوله ها

ویلاهایی که در مناطق فوق‌العاده سردسیر واقع‌شده‌اند و معمولا دمای زیر صفر درجه را تجربه می‌کنند. اگر در فصل سرما، آب داخل لوله‌ها توسط صاحب ویلا خالی نشده باشد، خسارات فراوانی ناشی از ترکیدگی لوله ها وارد خواهد شد. برای حل این مشکل در هر بار بازگشت از ویلا باید آب لوله‌ها خالی شود و یا با روشن گذاشتن سیستم گرمایی مانع از ترکیدن لوله‌ها شوند که این امر با هزینه بالای سوخت همراه خواهد بود.

 

سیستم امنیتی در هوشمندسازی ساختمانراه حل ویلای هوشمند برای حل مشکلات فوق:

۱٫ امکان آبیاری درختان و باغچه بصورت هوشمند از راه دور توسط تلفن، اینترنت، پیام کوتاه و… طبق برنامه زمانی مشخص.

۲٫ فعال سازی سیستم های گرمایش و سرمایش حین حرکت به سمت ویلا از راه دور توسط تلفن، اینترنت، پیام کوتاه و… تا شرایط دمایی مطلوب هنگام ورود فراهم گردد.

۳٫ مانیتورینگ لحظه ای تمام ویلا بر روی تلفن همراه توسط دوربین های مدار بسته، بصورتی که در هر لحظه امکان بررسی ویلا از راه دور و از طریق اینترنت وجود خواهد داشت.

۴٫ امکان نصب سیستم اعلام حریق و سرقت هوشمند که حین سرقت یا وقوع حریق شما را از وقوع این حوادث باخبر می کند تا اقدامات لازم را انجام دهید. همچنین امکان اتصال به سیستم های اطفای حریق و سیستم های حفاظتی وجود خواهد داشت که ویلا بصورت هوشمند از خود محافظت نماید.

۵٫ ثابت سازی دمای آب داخل لوله ها برای جلوگیری از ترکیدگی لوله ها.

۶٫ نصب سیستم روشنایی و نورپردازی هوشمند و تلفیق با سیستم صوتی هوشمند و یا آبنمای هوشمند جهت زیباسازی ویلا.

۷٫ نصب سیستم استخر هوشمند برای آماده سازی استخر، سونا و… از راه دور و توسط تلفن، اینترنت، پیام کوتاه و… تا هنگام رسیدن شما به ویلا، استخر آماده استفاده باشد.

۸٫ کنترل پریز های برق و تجهیزات الکتریکی داخل ویلا از راه دور.