کابل دوربین مدار بسته

فناوری جدید در عرصه دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته با ظهور دوربین تحت شبکه دچار افت بازار ۳۰ درصدی شد. این افت بازار نتیجه کیفیت و امکانات برتر دوربین تحت شبکه بوده است. در این میان برای حفظ بازار دوربین مدار بسته یا در اصطلاح دوربین آنالوگ، کمپانی های سازنده ی این گونه دوربین اقدام به ساخت دوربین  با کیفیت HD  که در زمان خود جزء کیفیت های قابل قبول برای دوربین تحت شبکه محسوب می شد زدند. با وجود رفع کمبود رزولوشن، در مورد دوربین مدار بسته کماکان پارامترهای دیگری همچون کمبود امکانات، هزینه ی بالای زیرساخت برای دوربین مدار بسته و حتی بعضا ناکافی بودن رزولوشن در مورد دوربین مدار بسته مطرح بود.
کابل دوربین مدار بسته
اینک در کنار ظهور نسل جدیدتر دوربین مدار بسته اچ دی (HD ) به نام HDCVI  که به واسطه کمپانی DAHUA  به بازار معرفی شده است. کمپانی دوربین مدار بسته شانی (SHANY ) کوشیده است تا این نسل از دوربین مدار بسته را هرچه بیشتر به استاندارد های دوربین  تحت شبکه نزدیک سازد. کمپانی شانی با معرفی فناوری PoC  در عمل تغذیه دوربین مدار بسته را به واسطه بستر کابل کواکسیال تامین نموده است. به این صورت به ازای هر دوربین مدار بسته یک کابل خواهد بود، این برخلاف دوربین مدار بسته شناخته شده است که علاوه بر کابل کواکسیال برای ارسال داده های مرتبط با تصویر نیازمند کابل برای تغذیه نیز می باشند.
همچنین این قابلیت جدا از قابلیت کابل های ویژه مشابه کواکسیال است که برای انتقال داده، صدا و تغذیه مورد استفاده قرار می گیرد و قیمت بالاتری نسبت به کابل های کواکسیال عادی دارند. در حقیقت این فناوری در راستای نزدیک شدن به اقتصادی بودن بستر دوربین تحت شبکه است. این کوشش ها برای طولانی کردن پروسه جایگزینی کامل دوربین مدار بسته در صنعت دوربین نظارت تصویری با دوربین تحت شبکه است.
شاهد قطعی پذیرش این جایگزینی تقویت هر روزه واحد های تولید دوربین تحت شبکه کمپانی های سازنده دوربین مدار بسته است.