ویژگی HLC

ویژگی های دوربین مدار بسته

DIS  چیست؟

حذف تکان های موجود در تصویر وفیکس کردن خروجی ویدیو در هنگامی که بدنه ی دوربین دچار تکان های لرزش های خارجی شده است . در بعضی مواقع ،  زمانی که شما دوربین را بر روی دکل های با ارتفاع زیاد نصب نموده اید ، وزش باد با سرعت زیاد باعث ایجاد رزونانس و یا همان لرزش با دامنه های حرکتی بزرگتر می گردد که این عمل باعث ایجاد یک تصویر نا مناسب از محیط میشود ، بدین ترتیب اگر لرزش در فرکانس های پایین اتفاق بیفتد ، شما تصویری مختصر مات را روی مانیتور خواهید دید و در اکثر موارد علت یابی این موارد کاملا سخت می گردد ، با توجه به ارزیابی شما نسبت به این موضوع که تمام لنز ها و کاورها در سلامت کامل هستند و تمیز می باشند . یا …روی دیواره هایی که آسانسور در حال تردد می باشند ، گاها این پدیده اتفاق می افتد و رفع آن فقط با جابجایی محل دوربین میسر می شود.
ویژگی DIS

Auto iris چیست؟

این تکنولوژی دوربین را قادر می سازد تا بتوانند به طور خودکار iris  (دریچه دیافراگم) لنز را برای شرایط نوری متفاوت تنظیم کند.   معمولا بر روی اکثر دوربین ها دو حالت Video و DC برای این تکنولوژی وجود دارد.
حالت DC  یعنی دوربین بطور مسقل و خود کار  iris لنز را کنترل کند و حالت video  به این معنی است که دوربین فقط تغذیه مورد نیاز را برای لنز تامین کند و سنسور موجود بر روی لنز ، میزان  iris  را کنترل کند.
ویژگی Auto-Iris

BLC  چیست؟

back light compensation  به معنی جبران نور زمینه می باشد در واقع این قابلیت وظیفه ی جبران و تنظیم میزان روشنایی نقاط مختلف تصویر را بر  عهده دارد.
به صورتی که اشیا تاریک نیز به خوبی در تصویر دیده می شوند.این قابلیت اکثرا در مواقعی استفاده می شود که دوربین در حال تصویر برداری از در و یا پنجره ای باشد که نور زمینه و محیط بیرون باعث مات شدن
تصویر داخل می شود.و به این وسیله اشیا و یا چهره ها ی موجود در محیط داخل کاملا واضح دیده می شوند.

AWB  چیست؟

Automatic white Blance  یا AWB  قابلیتی است برای تنظیم نورهایی با حرارت متفاوت.(حرارت نور در واقع نوع سرد و یا گرم بودن رنگ آن است که مانند نور های آبی و یا زرد )به عنوان مثال نور لامپ رشته ای بیشتر از رنگ های قرمز و زرد تشکیل شده ولی در مقابل نور لامپ های مهتابی و کم مصرف بیشتر از رنگ های آبی و سبز تشکیل شده است.و چشم و مغز انسان با پردازش نور این تفاوت رنگ ها را جبران می کند اما از آنجا یی که سنسور های موجود در دوربین ها تمامی رنگ ها را به طور دقیق و همان طور که هستند ثبت می کنند ،تصاویر همراه با نقص در رنگها ثبت می شوند مگر اینکه قابلیت AWB  برای جبران این تغییرات فعال شده است.

shutter speed  چیست؟

یکی از پارامتر های بسیار موثر در کیفیت تصاویر سرعت شاتر است.تنظیم سرعت شاتر در مقادیر کم حساسیت بسیار بیشتری را در محیط های تاریک برای دوربین ایجاد می کند (در واقع باعث کاهش لوکس می شود)در واقع با این کار اجازه می دهیم سنسور نور بیشتری را از محیط جمع آوری کند.اما در عین حال این کار ممکن است باعث ایجاد سایه و یا Blur  شدن در تصاویر اجسام متحرک شود .
به همین دلیل همیشه باید به یک موازنه ی مناسب بین سرعت شاتر ، نور و کیفیت تصویر برسیم .در تصاویر متحرک سرعت شاتر را زیاد و در محیط های تاریک که حرکت در آن کم است سرعت را کاهش می دهیم .
اما در مجموع توصیه می شود سرعت شاتر روی مقادیر کم تنظیم شود و در صورت نیاز برای جبران کمبود نور از مادون قرمز استفاده می شود .چون در سیستم های نظارت تصویر همواره با حرکت و ثبت وقایع سر و کار داریم.
ویژگی Shutter Speed

Cutting filter چیست؟

این فیلتر باعث بهبود کیفیت تصاویر می گردد که عملکرد متفاوتی در هنگام شب و روز از خود به نمایش می گذارد و همچنین در بعضی از انواع بشکل مکانیکی می تواند جابجا شود تا تمام طول موج های نوری مورد نیاز برایCCD  در ساعات مختلف شبانه روز فراهم گردد.
ویژگی IR-Cut

چیست؟HLC

حذف و تنظیم نقاط پر نور در تصویر بصورت هوشمند و ارائه تصویری با کیفیت بالاتر  .این سیستم جلوی نور های شدید را گرفته و بیشتر در پمپ بنزین ها و پارکینگ ها بدلیل روشن بودن چراغ اتومبیل ها در هنگام شب ،جهت خواندن پلاک ماشین و ضبط  بهتر تصاویر مربوطه ، مورد استفاده قرار می گیرد.
ویژگی HLC
گردآوری :الهام غروری